Szukaj:

Fryzjerstwo

Poleć znajomemu Drukuj

Fryzjerstwo
            Fryzjerstwo jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych działalności wśród uczniów szkól zawodowych czy techników. Podstawowym czynnikiem, dla którego młodzież wybiera właśnie ten zawód jest fakt, że zawsze bez problemu można w nim znaleźć pracę.

 

Tak czy inaczej, włosy są najbardziej widoczną częścią naszego ciała, z tego też względu wszyscy chcieliby mieć piękne włosy. Nie da się jednak tego uzyskać bez wstępnej rozmowy z klientem. Fryzjer musi zdobyć najpierw zaufanie klienta poprzez dobry z nim kontakt oraz odpowiednio poprowadzoną dyskusję. W jej trakcie należy przede wszystkim ustalić dokładne wymagania klienta dotyczące nowej fryzury. Trzeba też wyjaśnić konieczność przeprowadzania testów skórnych oraz warto odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z użyciem konkretnych farb, narzędzi i środków stylizacyjnych. Istotną kwestią jest również zauważenie wszelkich czynników, które mogłyby ograniczyć w danym momencie pole działania fryzjera. Chodzi między innymi o stany chorobowe włosów lub skóry, zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów łojowych czy też kiepski stan włosów, który mógłby ulec dalszemu osłabieniu po przeprowadzeniu żądanego przez klienta zabiegu (np. farbowania lub trwałej ondulacji).

 Oczywiście, zanim ktokolwiek będzie miał fryzjerstwo w małym palcu, musi się sporo nauczyć. Przedstawione powyżej zagadnienia, które trzeba poruszyć w trakcie rozmowy z potencjalnym klientem, stanowią zaledwie niewielki wycinek tego, co fryzjer rzeczywiście powinien wiedzieć. Do podstawowych zagadnień należą również tematy związane z budową i funkcjami skóry oraz włosa, różnymi typami włosów, schorzeniami i problemami, z którymi można mieć do czynienia oraz z badaniami włosów i skóry, które niejednokrotnie należy przeprowadzić. Osobnym zagadnieniem są porady dotyczące zdrowego trybu życia, a tym samym diety i jej wpływu na włosy. Nie można zapomnieć też o tym, że podstawą fryzjerstwa są wykonywane zabiegi. Chodzi więc o znajomość rozmaitych uczesań i możliwość tworzenia fryzur na każdą okazję oraz o umiejętność przeprowadzenia stosownych zabiegów stylizacyjnych. Do najczęściej wykonywanych czynności zalicza się z całą pewnością: trwała ondulacja, prostowanie lub karbowanie włosów, farbowanie, przedłużanie włosów, pasemka, golenie i depilacja. Na szczególną uwagę zasługują również rozmaite uczesania, które stanowią główne źródło utrzymania salonu fryzjerskiego. 

Właścicielem artykułu jest Klinika Handsome Men www.handsomemen.pl

Partnerzy

Logo Handsome Logo powabna