Szukaj:

Reaktywacja skóry i włosów po lecie

Poleć znajomemu Drukuj

Reaktywacja skóry i włosów po lecie
Czekolada, światło, ultradźwięki - nowe zabiegi w gabinetach kosmetycznych dla skóry po lecie. Jak i za ile w gabinetach złuszczają, nawilżają i regenerują

 

Po pierwsze, złuszczamy


MIKRODERMABRAZJA: Specjalny aparat zasysa skórę, a wyrzucane pod ciśnieniem mikrokryształki korundu (tlenku glinu) ścierają jej powierzchnię. Brzmi okropnie, ale nie boli. Zabieg może wykonać kosmetyczka, ale po konsultacji lekarskiej. Zalecany nawet do skór bardzo delikatnych, także z trądzikiem. Cena ok. 280 zł.

TRETINOINA: Dermatolog nakłada na twarz maseczkę (ok. 40 min) z tretinoiny o wysokim stężeniu (najlepsza postać witaminy A). W domu kontynuujemy zabieg przy użyciu słabszych preparatów dobranych przez lekarza. Zaleca się 4-6 zabiegów. Cena jednego 200-250 zł (bez preparatów do domu).

YELLOW PEEL: Na twarz (po dwóch tygodniach terapii w domu kwasami owocowymi) nakłada się maseczkę z tretinoiny oraz kwasów: kojowego, azelainowego i fitowego (60 min). Można stosować wokół oczu. Peeling wykonywany również wyłącznie przez lekarza, zalecany także na przebarwienia i zmiany potrądzikowe. Cena 400-450 zł.

MIGDAŁY: Roztwór kwasu z gorzkich migdałów z kwasem kojowym, fitowym, salicylowym i tioglikolowym lekarz nakłada na twarz na kilkanaście minut. Peeling zalecany przy usuwaniu przebarwień, objawach fotostarzenia i przy trądziku. Cena 150-200 zł.

KWAS MLEKOWY: Peeling kwasem mlekowym (kilkadziesiąt minut) działa delikatnie, również nawilża. Przy wyższych stężeniach wykonuje go lekarz, przy niższych może to robić kosmetyczka. Zalecana seria zabiegów - po jednym w miesiącu. Cena 120-150 zł. Po peelingu przez kilka dni trzeba unikać słońca, a potem używać kremów z wysokimi filtrami.

Po drugie, nawilżamy

JONO-SONOFOREZA: Po przyłożeniu do skóry głowicy emitującej ultradźwięki (sonoforeza) lub elektrody z prądem o natężeniu maksymalnie 2 miliampery (jonoforeza) substancje lecznicze wnikają w skórę głęboko. Połączenie jono- i sonoforezy jest jeszcze bardziej skuteczne. W ten sposób można nawilżać i rewitalizować skórę, wmasowując odpowiedni kosmetyk. Od 15 do 50 min. Po konsultacji lekarskiej zabieg może wykonać kosmetyczka. Cena 150-400 zł. Przeciwwskazania: choroby skóry, stany zapalne.

AMINOKWASY OWOCOWE: Maseczkę z aminokwasów (zwiększają zdolność skóry do zatrzymywania wody, delikatnie złuszczają, rozjaśniając powierzchowne przebarwienia, i pobudzają regenerację skóry) nakłada się na twarz na ok. 15 min. Niższe stężenia (30-40 proc.) stosowane są zwykle przy pierwszym zabiegu - wtedy może wykonać go kosmetyczka. Przy wyższych stężeniach (50-60 proc.) zabieg wykonuje lekarz. Terapia kontynuowana jest w domu. Zabieg nie podrażnia nawet skóry wrażliwej. Cena 100-160 zł.

Po trzecie, regenerujemy

CZEKOLADA:Podczas godzinnego masażu z użyciem czekolady nawilżymy i zregenerujemy skórę (wchłonie m.in. cynk, magnez, przeciwutleniacze), przedłużymy także opaleniznę. Do tego poprawimy nastrój, bo pod wpływem doznań zmysłowo-zapachowych i zawartych w czekoladzie mikroelementów organizm wytwarza endorfinę. Cena ok. 80-100 zł.

ŚWIATŁO: Podczas zabiegu z wykorzystaniem światła intensywnie pulsującego emitowane są fale o różnych długościach, które działają na wszystkich poziomach skóry. Wygładzają naskórek i ujednolicają jego koloryt, zwężają pory, skórę właściwą pobudzają do syntezy kolagenu, poprawiając jędrność i nawilżenie. Po konsultacji lekarskiej zabieg może wykonać kosmetyczka. Zaleca się 4-5 zabiegów w co najmniej trzytygodniowych odstępach. Cena od kilkuset do 1 tys. zł. Przeciwwskazania - m.in. rozrusznik serca, cukrzyca.

MESOECLAT: Najpierw skórę złuszcza się kwasami owocowymi i kojowym, potem kosmetyczka wklepuje lub lekarz wstrzykuje odżywczy koktajl z L-karnityną, witaminą E, glikozaminoglikanami. Cena 400-500 zł.

IGŁA: Nakłuwanie skóry przyśpieszające jej regenerację (np. za pomocą aparatu roll-cit) lekarze zaczęli wykorzystywać przy podawaniu rewitalizujących substancji, m.in. siarczanu glukozaminy. Cena ok. 200 zł.

Włos prawie jak nowy

SCHWARZKOPF: KURACJA ENZYMATYCZNA + KOLAGENOWA:Fryzjer nakłada najpierw preparat Enzyme Extract Treatment z delikatnymi enzymami z papai - które usuną uszkodzone łuski włosa - a potem regenerujący preparat Collagen Therapy. Cena ok. 50 zł.

WELLA: KERATIN OIL: Preparat z keratyną (główny budulec włosa) i olejkami z jojoby, awokado i słonecznika wmasowuje się w zniszczone partie włosów. Keratyna wnika w głąb włosa, olejki otaczają go warstwą ochronną. Potem nakładana jest maska nawilżająca lub regenerująca. Ostatnie 5-10 min spędzamy pod urządzeniem nawilżającym. Cena 35-55 zł.

JOICO: SYSTEM ODNOWY: Obejmuje cztery etapy: oczyszczanie, zakwaszanie, rekonstrukcję i nawilżanie. Preparaty z keratyną proteinową i 19 aminokwasami podczas zabiegu łączą się. Powstaje tzw. kompleks triaminy, który ma odtworzyć naturalną budowę włosa. Cena 60--110 zł, zależnie od długości włosów, w trakcie farbowania - bezpłatnie.

KERASTASE: RYTUAŁ MIKROPRECYZYJNEJ ODBUDOWY: Wzmocnienie włosów w trakcie farbowania lub trwałej i po nich z zastosowaniem preparatów Injection de Force i Vita-Ciment. Cena ok. 80 zł.

Partnerzy

Logo Handsome Logo powabna