Szukaj:

Dopasuj się do swoich włosów

Poleć znajomemu Drukuj

Dopasuj się do swoich włosów
Zamiast walczyć z włosami, dopasuj do nich fryzurę. Przedstawiamy niezawodne sposoby na włosy kręcone, sztywne i miękkie.

Fryzury HappyHair - wirtualny fryzjer 

Kręcone

Loczki

Nie muszą przypominać czapki z baranka. Kręcone włosy, zwykle suche i matowe, wymagają nawilżenia i nabłyszczenia. Tak działają specjalne mleczka i balsamy podkreślające skręt włosów.

Fale

Długie kręcone włosy wyglądają lekko i nowocześnie, gdy są mocno wycieniowane. Do stylizacji używaj gęstych mleczek i kremów, które obciążą włosy i rozprostują mocne skręty. Susz je suszarką z dyfuzorem, owijając pasma wokół palca - nie będą się puszyć.

Sztywne

Bob

Włosy lubią sterczeć i nie chcą poddać się szczotce. Nie dla nich więc misterne stylizowanie na papilotach, wałkach, lokówkach. Dla półdługich włosów najwygodniejsza jest prosta, geometryczna fryzura typu bob. Końce starannie wycieniowane. Do stylizacji użyj mocnej pianki. Rozprowadź ją na włosach i rozczesz palcami.

Dziewczęca

Fryzura grzeczna, naturalna, bez szaleństw. Grzywka tak długa, że można ją zaczesać za ucho. Końcówki lekko wycieniowane. Cięcie wydaje się mało dynamiczne, ale ma tę zaletę, że włosy można układać na różne sposoby (patrz bob). Do wygładzenia pasm z przodu użyj mocnego żelu, bo tylko taki może ujarzmić sztywne włosy. Żelem tym wymodeluj też końce z tyłu głowy.

Geometryczna

Prosto, ale nie nudno. Fryzura zaskakuje długą, seksowną grzywką opadającą na oko. Nie wymaga układania, jeśli włosy z natury są proste. Na mniej gładkie nałóż mleczko lub żel prostujący. Jeśli i to nie pomoże, wyprasuj je prostownicą. Włosy grube i sztywne rosną szybko, ale nierówno, a ta fryzura wymaga ładu. Odwiedzaj fryzjera co miesiąc.

Miękkie

Koczek

Miękkie włosy łatwo się układają, ale też szybko tracą lekkość i zaczynają smętnie obwisać. Dlatego dla długich bardzo korzystne są wszelkie upięcia, np. w fantazyjny koczek. Ten na zdjęciu obok zrobiono z podtapirowanych włosów, usztywnionych na końcach żelem. Kosmyk wypuszczony nad czołem dodaje wystudiowanej fryzurze trochę nonszalanckiego wdzięku. Tapirując włosy, pamiętaj o nawilżającej odżywce – odzyskają sprężystosć.

Naturalna

Miękkie włosy są często cienkie. Wtedy najlepiej zdecydować się na krótką fryzurę. Cięciem trzeba dodać jej objętości. Najmocniej cieniuje się włosy na czubku, żeby puszyły się i nie przylegały do głowy. Jeśli masz
dobrze obcięte włosy, nie będziesz miała z nimi wiele pracy. Po myciu nałóż lekką odżywkę bez spłukiwania. Do modelowania użyj lakieru z końcówką umożliwiającą dotarcie kosmetyku do nasady włosów, aby je nieco unieść i dodać puszystości.

Wzburzona

Supermodna dziś opaska to wielki powrót do przeszłości. Nosili ją hippisi lat 60. i rockmani lat 80. Teraz ozdabia napuszone fryzury: wielkie koki i mocno tapirowane fale. Nakręć włosy na grube wałki. Po wyschnięciu natapiruj, załóż opaskę, nadaj dłońmi kształt fryzurze i utrwal lakierem.

Partnerzy

Logo Handsome Logo powabna