Szukaj:

Fryzury na fali

Poleć znajomemu Drukuj

Fryzury na fali
Po modzie na proste prasowane włosy przyszedł czas na romantyczne kobiece loki i fale miękko okalające twarz. Naturalne i seksowne. Nosi się zwichrzone i wygniecione palcami fale, loki zakręcone na wałkach lub papilotach, albo misternie ułożone lokówką sprężynki. Jeśli twoje włosy mają naturalną skłonność do skręcania - wykorzystaj to!
Fryzury HappyHair - wirtualny fryzjer
Co zrobić, by loki wyglądały efektownie? Przede wszystkim zadbaj o ich właściwe nawilżenie. Kosmetyki do pielęgnacji powinny uzupełniać niedobór wody, by wygładzić łuski włosa. Wtedy łatwiej ułożyć i zdyscyplinować fryzurę: pukle stają się bardziej sprężyste, spływają miękkimi falami, a nie robią wrażenia sianowatej, puszącej się strzechy.

Do stylizacji kręconych włosów wybieraj preparaty uelastyczniające. Specjalne pianki i lakiery podkreślają skręt, dbając o nienaruszanie struktury włosa. Do ujarzmiania loków warto używać środków nabłyszczających - na przykład wosku, brylantyny, żelu czy nabłyszczacza w sprayu. Te preparaty nie natłuszczają fryzury, sprawiając jednocześnie, że włosy wydają się zdrowe i pięknie lśnią.

W ułożeniu zakręconych fryzur pomogą gąbkowe papiloty, wałki na rzepy, termoloki (podgrzewane wałki) i elektryczne lokówki. Na wałki i papiloty nakręcaj lekko wilgotne kosmyki. Natomiast urządzenia elektryczne stosuj tylko do wysuszonych włosów.

Hollywoodzkie pukle

Wysuszone włosy nakręć na grube termoloki. Po ich zdjęciu lekko roztrzep loki palcami, jednocześnie delikatnie je ugniatając i rozprowadzając wosk.

Swobodnie rozwiane

Wilgotne włosy nawiń na grube gąbkowe papiloty. Po wyschnięciu lekko je rozczesz i rozdmuchaj suszarką. Następnie rozpyl lakier, przeczesując włosy ku górze palcami i delikatnie ugniataj je w dłoniach.

Drobne sprężynki

Wysuszone włosy podziel na cienkie ok. 1-cm kosmyki i zakręć na elektrycznej lokówce. Możesz je nabłyszczyć brylantyną lub woskiem w sprayu.

Okrągłe pierścionki

Wysuszone włosy zakręć kosmyk po kosmyku (grubości ok. 1,5-cm ) na elektrycznej lokówce. Spryskaj preparatem nabłyszczającym.

Zmysłowe fale

Wilgotne włosy nakręć na grube papiloty do wysokości ok. 10 cm od nasady. Po wyschnięciu przeczesz je palcami. Fryzurę utrwal lakierem rozpylonym od spodu.

Partnerzy

Logo Handsome Logo powabna