Linienie "Shedding"

Jeżeli używacie produktów będących np. stymulatorami wzrostu pobudzacie przez to mieszki włosa do produkcji włosów. To powoduje, że włosy w fazie telogenu przechodzą do fazy anagenu . Wtedy właśnie można zaobserwować zjawisko linienia. Polega ono na tym,iż włosy wypadają jednocześnie, zamiast robić to stopniowo dając wrażenie nadmiernego, chorobowego tracenia włosów.
Fryzury HappyHair - wirtualny fryzjer

Prawda jest taka, że "stary" włos obumarł już dawno i wypadłby prędzej czy później. Stosując stymulatory pobudzamy komórki do produkowania nowych włosów. "Linienie" jest w takim wypadu pozytywnym znakiem wskazującym, że dobrze reaguje się na daną kurację. Paradoksalnie osoby, które najlepiej reagują na kuracje tracą, poprzez zjawisko linienia, wiele włosów na początku kuracji i to powoduje, że często przerywają kuracje myśląc, że powoduje ona jeszcze większe wypadanie włosów. Faza "linienia" powinna trwać ok. 4-6 tygodni i można ją zazwyczaj zaobserwować po około 6 tygodniach po rozpoczęciu kuracji. Jeśli zwiększone wypadanie włosów postępuje także po ok. 2 miesiącach powinniście skontaktować się z lekarzem, ponieważ to może nie być przypadek "linienia".

"Linienie" może też się pojawiać w przypadku, gdy włosy, które wyrosły po kuracji przechodzą do fazy telogenu równocześnie - w ten sposób jednocześnie wypadając dają efekt "linienia" Trzeba mieć także na uwadze, że w normalnym cyklu ok. 50-100 włosów dziennie wypada nam z głowy i jest to normalny zwyczajny proces.

Podsumowując "linienie" jest w większości przypadków znakiem, że dobrze reaguje się na daną kurację. Jednakże, jeżeli trwa zbyt długo i towarzyszą mu niepokojące objawy jak np.: zaczerwienienia, swędzenie inne podrażnienia bezzwłocznie powinno się skonsultować te objawy z lekarzem.