Szukaj:

I etap - akcja regeneracja

Poleć znajomemu Drukuj

I etap - akcja regeneracja
Jeśli stosujesz dietę i zaczęłaś ćwiczyć, radzimy ci równocześnie intensywnie zadbać o całe ciało. W uzupełnieniu diety oczyszczającej sięgnij po kosmetyki, które sprawią, że twoja skóra, włosy i paznokcie staną się gładkie i błyszczące.

Aby dokładnie oczyścić skórę, zastosuj peeling. Preparat musi być odpowiedni dla twojej cery. Osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do pękania naczynek, nie powinny używać peelingów mechanicznych - lepsze będą enzymatyczne. Po zabiegu pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, które ochronią "nową" delikatną skórę. Stosując peeling całego ciała, możesz skorzystać ze specjalnych rękawic czy myjek - intensywnie pobudzając krążenie, wspomagają walkę z cellulitem.

Zrogowacenia na stopach możesz usunąć pumeksem lub tarką. Możesz też sięgnąć po specjalne peelingi i kremy. Unikaj jednak przesady - jeśli skóra na stopach jest zbyt miękka, przy chodzeniu odczuwamy dyskomfort.

Nierówności i przebarwienia paznokci zlikwidujesz polerką lub kremem z drobinkami pumeksu. Jeśli płytki nie są zbyt mocne, zwróć się o poradę do manikiurzystki, bo działając samodzielnie, możesz pogorszyć ich stan. Usunięcie skórek ułatwią ci żele zmiękczające.

Włosom, które każdego dnia obciążasz środkami do stylizacji, przyda się kąpiel w szamponie oczyszczającym. Przygotuje je na przyjęcie masek i odżywek i zapobiegnie podrażnieniom skóry głowy.

Partnerzy

Logo Handsome Logo powabna