Szukaj:

Akcja Regeneracja

Poleć znajomemu Drukuj

Akcja Regeneracja
Włosy, tak jak skóra, potrzebują kosmetyków, które odżywią je i dodadzą blasku. Preparaty wybieramy w zależności od stopnia zniszczenia włosów. W szczególnych przypadkach konieczne są specjalistyczne zabiegi w salonach fryzjerskich.


I stopień - Odżywki po każdym myciu

W ich składzie znajdują się substancje odbudowujące, takie jak lipidy czy proteiny, które pomagają utrzymać włosy w dobrej kondycji, wyrównują ich strukturę, wzmacniają, wygładzają i w ten sposób ułatwiają rozczesywanie. Ale odżywki do włosów należy dobierać z głową, bo to, co posłuży jednym włosom, niekoniecznie musi być odpowiednie dla innych.

I tak do włosów cienkich przeznaczone są preparaty nawilżające, dodatkowo zwiększające ich objętość. Nie mogą być za ciężkie, bo delikatne włosy oklapną. W pielęgnacji włosów farbowanych sprawdzają się preparaty chroniące i ożywiające kolor. Są też specjalne odżywki do włosów zniszczonych, przetłuszczających się lub suchych.

Możemy wybrać preparaty, które po nałożeniu się spłukuje i takie, które pozostają na włosach. Te ostatnie najczęściej mają działanie nawilżające, są lekkie i nie obciążają włosów.

II stopień - Maseczki o silnym działaniu

Kiedy stosowanie zwykłych odżywek nie wystarcza, trzeba sięgnąć po preparaty o większym stężeniu składników regenerujących, czyli po maseczki. W ich składzie znajdziemy intensywnie odbudowujące ceramidy, proteiny i aktywne ekstrakty roślinne.

Maseczki trzeba stosować dokładnie według instrukcji. Najczęściej nakłada się je 2-3 razy w tygodniu, na mokre lub lekko osuszone włosy, i trzyma od 5 do 20 minut, tak by składniki odżywcze mogły wniknąć w głąb włosa. Dobrze jest na ten czas nałożyć na włosy foliowy czepek i okręcić głowę ręcznikiem, bo w cieple aktywne składniki preparatu intensywniej działają. Efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu maseczki. Włosy zdecydowanie lepiej się układają i nabierają zdrowego wyglądu.

Ponieważ włosy mogą mieć różne potrzeby, a maseczki działają dość silnie, ważne jest, by dobrać najodpowiedniejszą do danego problemu. Źle dobrana może zaszkodzić, zamiast pomóc. W razie wątpliwości najlepiej poradzić się fryzjera.

III stopień - Kuracje w salonach fryzjerskich

Mogą okazać się ratunkiem dla włosów w kiepskiej formie, bardzo zniszczonych, szorstkich w dotyku, którym nie pomagają odżywki ani maseczki. Profesjonalny zabieg nawilży je i wzmocni, przywróci im sprężystość i sprawi, że odzyskają blask. Z reguły takie kuracje przynoszą natychmiastowy efekt, który utrzymuje się przez dłuższy czas.

Partnerzy

Logo Handsome Logo powabna