Szukaj:

Włosy po lecie

Poleć znajomemu Drukuj

Włosy po lecie
Po kąpielach w słonej wodzie, po silnych promieniach słońca, nadmiarze lakieru i pianek włosy są wysuszone, matowe, osłabione, często wypadają. Można je poratować domowymi sposobami.
Fryzury HappyHair - wirtualny fryzjer
Do mycia nie należy stosować agresywnych preparatów. Chodzi o to, aby zmyć kurz i bakterie, a nie naruszyć naturalnej osłony włosa, tzw. sebum.

Można do tego celu przyrządzić domowy szampon z korzenia mydliny (2 łyżki na 2 l wody), do którego po zagotowaniu i odstawieniu z ognia dodajemy 2 łyżki tysięcznika, po 3 łyżki lawendy i skrzypu oraz łyżkę sproszkowanego cynamonu. Wywar odstawiamy na godzinę do naciągnięcia, po przecedzeniu myjemy włosy.

Aby zregenerować włosy - raz w tygodniu nakładamy odżywkę wg recepty babuni: żółtko (2 lub 3 w zależności od długości włosów) roztrzepujemy w miseczce, dodajemy po 15 kropli witaminy A i E, a jeśli włosy są suche, łyżkę oliwy z oliwek lub olejku rycynowego. Można też dodać łyżeczkę rumu.

Po wymieszaniu emulsję wcieramy w skórę głowy, nakładamy czepek z folii i owijamy ręcznikiem. Po półgodzinie dokładnie myjemy włosy, dodając do ostatniego płukania 15 kropli soku z cytryny lub grejpfruta

Partnerzy

Logo Handsome Logo powabna