Szukaj:

Pielęgnacja włosów

Poleć znajomemu Drukuj

Pielęgnacja włosów

Naprawdę piękne są tylko zdrowe, lśniące włosy. Dlatego na świecie robią teraz karierę relaksująco-pielęgnacyjne zabiegi w salonach fryzjerskich.

Fryzury HappyHair - wirtualny fryzjer

Równie odprężająca i skuteczna może być domowa pielęgnacja. Wypróbuj w zaciszu swojej łazienki proponowane przez nas zabiegi. Przekonasz się wkrótce, że twoje włosy, podobne jak cera, lubią intensywnie nawilżające kremy i odżywcze maseczki.

Nawilżanie
Wybierz ten zabieg, jeśli twoje włosy są suche, matowe, mało elastyczne i często się elektryzują podczas rozczesywania. Każdą czynność ( mycie, masaż, nakładanie maski ) wykonuj starannie i bez pośpiechu. Niech to będzie ceremoniał.

-Nawilżanie zacznij już w trakcie mycia głowy, dobierając szampon wzbogacony składnikami zatrzymującymi wilgoć. Tak działa m.in. szampon Timotei Bambus & Shea Butter, ponieważ zawarty w nim wyciąg z rdzenia bambusa ma zdolność gromadzenia wilgoci.

-Następnie zanurz się w ciepłej wodzie i, leżąc w wannie, przeprowadź stymulujący masaż skórty głowy. Zrób to z zamkniętymi oczami, aby się gruntownie odprężyć. Ciepło i wilgoć sprawią, że napięta skóra rozluźni się, poprawiając ukrwienie.

-Na koniec nałóż na 10 minut intensywnie nawilżającą maskę, najlepiej z tzw. linii profesjonalnych dostępnych w salonach fryzjerskich.

Np.maseczka Bonacure Źródło Nawilżania, Schwarzkopf, zawiera kompleks Q z protein mleka, które docierają do suchych fragmentów włosa, przywracając mu naturalny poziom wilgotności oraz blask. Z kolei maska maślana Welli z prowitaminą B5 sprawia, że włosy zatrzymują wilgoć i odzyskują elastyczność.

Partnerzy

Logo Handsome Logo powabna