Szukaj:

Koloryzacja

Poleć znajomemu Drukuj

Koloryzacja
Koloryzacja to inaczej farbowanie włosów i wszystko co jest z tym związane; Farbowanie, makijaż włosów, balejaż (baleyage), pasemka, kontrast. Farbowanie włosów polega na nałożeniu na całe włosy jednego koloru.

Fryzury HappyHair - wirtualny fryzjer

 

Balejaż (baleyage) to złożona i trudna koloryzacja. Jest grą światłocienia. Najlepszy fryzjer stylista tej techniki to słońce - potrafi wydobyć jej najwspanialsze efekty. Można to zaobserwować najczęściej u małych dzieci bawiących się godzinami na słóncu. Często balejaż (baleyge) jest mylony przez klientów ze zwykłymi pasemkami. A i niejeden fryzjer ich nie odróżnia

Koloryzacja Makijaż włosów to jedna z trudnieszych technik nanoszenia koloru na włosy i jest też dość trudna do wykonania. Polega na dobraniu takich kolorów i ich nałożeniuna włosy aby w rezultacie otrzymać szeroką gamę kolorów ale nie kontrastujacych wzajemnie. Taka koloryzacja zawiera dodatkowo obwódkę, która, o ile jest dobrze dobrana do indywidualnych cech, podkreśla buzię klientki i nadaje jej charakteru. Także tzw, sztuczny odrost. Te dwa parametry powinny być jak najbardziej zbliżone do naturalnego koloru włosów.

Pasemka mogą być jedno lub wielokolorowe. Najczęściej nakłada się je za pomocą folii.

Kontrast można zastosować w większości technik koloryzacji, np. w pasemkach poprzez zastosowanie dwóch mocno różniacych się od siebie kolorów lub w farbowaniu, wstawiajac kontrastowe pasmo sprawiające, że kolorycja nabiera charakteru i życia.

Partnerzy

Logo Handsome Logo powabna