Fryzury wiecznie modne
Fryzury wiecznie modne
Są takie uczesania, które nigdy nie wychodzą z mody. Wytrzymują próbę czasu i choć ulegają niewielkim metamorfozom, ich podstawowa linia pozostaje taka sama. Stały się popularne być może dlatego, że jak żadne inne, podkreślają bogatą osobowość kobiety.
Klasyczny bob
Dla kogo? Pasuje kobietom o pociągłych lub trójkątnych twarzach. Ta fryzura optycznie zaokrągla buzię, łagodzi zarys spiczastej brody. Warto ją wybrać również wtedy, gdy ma się sztywne, grube włosy, doda też puszystości delikatnym pasmom.
Strzyżenie. Włosy skraca się warstwami - ta pod spodem jest najkrótsza, na wierzchu najdłuższa. Długie, zewnętrzne pasma tworzą idealnie prosty kontur. Dzięki warstwowemu strzyżeniu łatwiej jest wystylizować mało podatne na układanie kosmyki, gdyż końcówki zaczynają się naturalnie podwijać pod spód.
Jak modelować? Na osuszone ręcznikiem włosy nakładamy piankę (lekką lub mocną, w zależności od rodzaju włosów). Grubą, okrągłą lub półokrągłą szczotką podkręcamy końcówki pod spód, jednocześnie nagrzewając je ciepłym strumieniem powietrza z suszarki. Fryzurkę utrwalamy mgiełką lekkiego lakieru.
Szalone lata 60-te
Dla kogo? Uczesanie idealne dla wysokich, smukłych kobiet o prostych, gęstych włosach. Nie poleca się go niskim paniom, gdyż długie, proste włosy skracają optycznie sylwetkę. Fryzura wyszczupli okrągłą twarz, pociągłą jednak nadmiernie wydłuży.
Strzyżenie. Włosy są przycięte w linii prostej. Ewentualne delikatne wycieniowanie końcówek doda fryzurze witalności.
Jak modelować? Podsuszone naturalnie włosy zwilżamy mleczkiem wygładzającym. Szczotkujemy płaską szczotką, mając pochyloną głowę. Następnie tworzymy przedziałek (dowolnie: na środku, z boku lub zygzakowaty) i delikatnie przygładzamy pasma od nasady po końce.
Do wyprostowania włosów możemy też użyć prostownicy lub wymodelować wilgotne kosmyki na bardzo grubej, okrągłej szczotce.
Na "zapałkę"
Dla kogo? Króciutka fryzura doskonale nadaje się dla kobiet średniego wzrostu o chłopięcej figurze. Podkreśli ich "łobuzerski wdzięk" i dobrze wyeksponuje ładny kształt głowy. Strzyżenie doda objętości cienkim pasmom.
Strzyżenie. Wszystkie włosy starannie cieniuje się, najbardziej skracając te nad karkiem i nad uszami. Pozostawia dość krótką grzywkę (o długości od 2,5 do 5 cm), silnie ją strzępiąc.
Jak modelować? Po umyciu na wilgotne włosy nakładamy trochę matowego żelu lub pasty modelującej. Suszymy je za pomocą suszarki lub naturalnie, równocześnie układając fryzurę palcami. Można też lekko podnieść kosmyki na czubku głowy posługując się półokrągłą szkieletową szczotką.
Romantyczny paź
Dla kogo? Świetne rozwiązanie dla pań mających kwadratowy lub prostokątny kontur twarzy oraz wyraziste rysy. Takie strzyżenie dodaje rysom miękkości i delikatności, łagodzi ostre kontury kości policzkowych. Znacznie ułatwia ułożenie sztywnych włosów, mało podatnych na stylizację.
Strzyżenie. Włosy są skrócone półokrągło. Po bokach zakrywają uszy, tył jest lekko wydłużony. Grzywka niemal sięga brwi. Pasma strzyże się trzema warstwami, od najkrótszej spodniej do najdłuższej - wierzchniej.
Jak modelować? Wilgotne pasma spryskujemy lotionem do modelowania lub nakładamy na nie mocną piankę. Górne kosmyki podpinamy klipsami, następnie spodnią warstwę silnie podwijamy pod spód za pomocą średniej, okrągłej szczotki. Odpinamy klipsy i w ten sam sposób układamy kolejne warstwy. Można też zakręcić włosy na grube wałki z rzepami.
Grzywka XL
Dla kogo? Będą z niej zadowolone kobiety mające zbyt wysokie czoło lub pociągłą twarz. Długa grzywka stanowi też przeciwwagę dla długiego nosa i wystającego podbródka. Doskonałe uzupełnienie fryzury z prostych, długich lub półdługich włosów, zarówno cienkich i delikatnych, jak i grubszych.
Strzyżenie. Grzywka może przybrać różne kształty, w zależności od potrzeb. Przycięta półokrągło skraca i koryguje owal twarzy, prosto - podkreśla regularne rysy, wystrzępiona dodaje lekkości gęstym, sztywnym włosom, a asymetryczna zwiększa objętość fryzury.
Jak modelować? Jeśli chcemy osiągnąć efekt większej puszystości, grzywkę podkręcamy pod spód na grubej okrągłej szczotce lub na suszarko-lokówce. Płaską uzyskamy przy układaniu za pomocą półokrągłej szkieletowej szczotki. Po wymodelowaniu rozpylamy mgiełkę lakieru u nasady włosów, co lekko je podniesie i utrwali fryzurę. Gdy grzywkę tworzą wystrzępione kosmyki, można niektóre z nich pogrubić woskiem.
Hollywoodzkie fale
Dla kogo? Ta wytworna fryzura znakomicie podkreśla urodę kobiet wysokich, ubierających się z klasyczną elegancją. Długie, gęste włosy, naturalnie kręcone lub po trwałej, pasują paniom o trójkątnej i okrągłej buzi.
Strzyżenie. Długie, sięgające łopatek włosy przycina się półokrągło, pozostawiając nieco dłuższy tył.
Jak modelować? Podsuszone ręcznikiem włosy spryskujemy lotionem i nakręcamy na specjalne owalne wałki. Dzięki takim wałeczkom powstają naturalne fale. Drugi sposób polega na ?wyciskaniu? fal grzebieniem i palcami na mokrych włosach. Po uformowaniu, brzeg każdej fali przytrzymujemy klamerką o półokrągłym kształcie. Następnie pasma suszymy suszarką z dyfuzorem. Ułożone włosy sczesujemy do góry, kierując je lekko na bok. Utrwalamy fryzurę mgiełką lakieru, fale nad czołem zaznaczamy błyszczącym żelem.
Niepokorna chłopczyca
Dla kogo? Drobna budowa ciała, okrągła lub owalna twarz o regularnych, delikatnych rysach - taki wygląd wspaniale współgra z tą zawsze modną fryzurką. Ciemna lub ruda barwa czuprynki dodatkowo podkreśla zalety uczesania. Jest ono odpowiednie dla każdego rodzaju włosów.
Strzyżenie. Dwuwarstwowe. Nad karkiem włosy strzyże się bardzo krótko, natomiast wierzchnie pasma skosem przycina ku przodowi do linii ust. W efekcie najdłuższe kosmyki okalają twarz, na policzkach formując się w spiczaste pazurki. Grzywka jest natomiast skracana na linii brwi.
Jak modelować? Chcąc stworzyć wyraźne kontury uczesania, wilgotne włosy układamy gładko półokrągłą szkieletową szczotką. Po wymodelowaniu wszystkich pasm, pazurki okalające policzki akcentujemy odrobiną matowego wosku. Fryzurę można spryskać fluidem rozświetlającym.
W stylu retro
Dla kogo? Uczesanie popularne w latach 30. podkreśli urodę szczupłych, filigranowych kobiet o delikatnych rysach. Wydobędzie subtelny owal twarzy. Doskonale współgra ze stylowym sposobem ubierania się. Odpowiednie dla włosów normalnych, podatnych na układanie, półdługich.
Strzyżenie. Włosy należy skrócić w linii prostej, ewentualnie leciutko wycieniować końcówki. Długość do płatka ucha lub brody.
Jak modelować? Pasma nawijamy na palec, tworząc pierścionki. Na przemian jeden rządek zakręcamy w prawo, następny w lewo. Każdy pierścionek przypinamy klipsem. Po wysuszeniu włosy delikatnie rozczesujemy długim grzebieniem o średnim rozstawie zębów lub szczotką. Podobne fale można wykonać gofrownicą z wymienną wkładką do wyciskania fal.
Rockowe pazurki
Dla kogo? Dla pań lubiących sportowy, swobodny styl. Szczupłych i wysokiego wzrostu, o twarzy pociągłej lub trójkątnej. Fryzura najlepiej się układa, gdy włosy są sztywne, średniej długości.
Strzyżenie. Włosy silnie cieniuje się na całej powierzchni. Baczki zakrywają uszy do połowy, a wystrzępiona grzywka opada na czoło. Z tyłu długie kosmyki niemal zakrywają kark. Uzyskuje się je dzięki cieniowaniu specjalnymi nożyczkami z ząbkami (degażówkami) lub fryzjerską brzytwą.
Jak modelować? Na wilgotne włosy nakładamy piankę i suszymy ciepłym powietrzem z suszarki, lekko podnosząc pasma za pomocą płaskiej szkieletowej szczotki. Wybrane kosmyki zaznaczamy odrobiną matowego żelu lub wosku.
Aniołek Charliego
Dla kogo? Najlepiej będą w niej wyglądały kobiety wysokie, mające twarz kwadratową lub owalną, z mocno zarysowanym podbródkiem. Odpowiednie uczesanie zarówno dla włosów cienkich jak i normalnych ? naturalnie kręconych oraz po trwałej ondulacji.
Strzyżenie. Wilgotne pasma nakręca się na grube wałki, nagrzewa suszarką. Po wysuszeniu i zdjęciu wałków wszystkie włosy należy sczesać na twarz i jednym cięciem skrócić na wysokości czubka nosa. Włosy ułożą się same po odrzuceniu głowy do tyłu.
Jak modelować? Po pierwszym myciu głowy możemy wymodelować uczesanie, wywijając pasma na zewnątrz cienką lub średnią okrągłą szczotką. Inny wariant to nakręcenie suchych włosów na termoloki lub ułożenie fryzury za pomocą grubej lokówki.