Szukaj:

Platyna górą

Poleć znajomemu Drukuj

Platyna górą
W Mediolanie zaczynał się właśnie tydzień mody – bardzo ważny okres dla Mariacarli Boscono, muzy Givenchy - kiedy w dziale fryzur doszło do prawdziwej katastrofy. Ten nieszczęśliwy wypadek przyniósł szczęście włoskiemu mistrzowi fryzjerskiemu, Luigi Murenu. Poproszono go bowiem o pomoc w ratowaniu włosów modelki i z miejsca stał się pionierem nowego koloru – tlenionego blondu.
Fryzury HappyHair - wirtualny fryzjer
- Kiedy zadzwoniła do mnie Mariacarla rozpaczając, że ktoś ufarbował jej włosy na żółto, powiedziałem, żeby obróciła to na swoją korzyść i wypromowała nowy, szokujący wygląd - mówi Murenu.

Jej tleniony blond i chłopięca fryzurka w stylu Jean Seberg natychmiast spotkały się z uznaniem i trafiły na wybiegi i okładki czasopism.

Dlaczego akurat bielszy odcień bieli? - Zawsze podobał mi się platynowy blond - mówi Murenu. - Takie włosy miały kobiety-ikony: Jean Harlow, Madonna, Blondie, Linda Evangelista i Kim Novak.

Nadszedł kolejny sezon, a blond nadal jest na fali. Świeżo utleniona brytyjska modelka, Agyness Deyn, robi ogromne wrażenie, prezentując na wybiegach wiosenno-letnią kolekcję.

- Włosy Agyness miały taki bardziej młodzieńczy, srebrno-platynowy kolor - opowiada Laurie Foley z salonu fryzjerskiego L’Atelier de Laurie w Nowym Jorku. - Nadałam im perłowy blask, dzięki czemu nabrały dojrzałości i gęstości.

Nie tylko ona porzuciła grono brunetek. W styczniu Sasha Pivovarova, twarz Prady, zrezygnowała ze swoich mysich loczków na rzecz blond fryzurki. Muza Marca Jacobsa, Selma Blair, sięgnęła ostatnio po środek rozjaśniający; podobnie Kelly Osbourne. Złota dziewczyna, Carmen Kass, dla Karla Lagerfelda założyła platynową perukę, a Lily Donaldson pojawiła się u Johna Galliano w tlenionej fryzurce. Zwolennicy farbowania zastanawiali się: czy tleniony blond to nowy obowiązujący kolor?

- W tym image’u podoba mi się, że jest taki buńczuczny - mówi superstylista Guido. - Jest inny od power blondu z lat 80. – ten blond to kolor ulicy. Jeśli przyjrzeć się bywalcom modnych klubów, okaże się, że młodzi ludzie z taką fryzurą prezentują style z różnych dekad. W przypadku Agyness image ten wygląda nowocześnie.


- Nikt nie chce wracać do lat 80., do tlenionych włosów i tapirów - zgadza się Foley. - To tak, jakby użyć czerwonej szminki i dużej ilości linera do oczu – absolutnie niewskazane.

Chodzi o ogólną kolorystykę, lekkie podniesienie włosów i strukturę. - Ważny jest również ton koloru – czy do skóry pasować będzie kolor biały jak śnieg, czy perłowy - mówi Ian Black, dyrektor techniczno-artystyczny z londyńskiego Aveda Institute.

Włosy utlenione od korzonków po same końce, wciąż są elementem miejskiego stylu, jaki prezentują na przykład Christina Aguilera i Gwen Stefani. - Niektóre aspekty stylu Gwen są zwariowane, ale ogólnie można go naśladować. Gwen mogłaby być blond ikoną, ale jej na tym nie zależy - mówi Danillo, twórca image’u piosenkarki. Na wiosenno-letnim Lamb show Gwen mogła oglądać na wybiegu swoje klony – ”Gwenowe” kopie autorstwa Danilo. - Wszystkie modelki miały peruki blond, podobne do platynowej fryzury Gwen.

Tleniony blond uwypukla też pewną kwestię – jak ważne jest utrzymanie koloru.

Murenu poleca linię Kerastase Nutritive, która “daje naturalny połysk i zdrowe włosy”. Produkt polecany przez Guido, to wygładzające serum Redken Glass 01, dzięki któremu włosy koloru blond nabierają objętości. - Tlenione włosy są elastyczne i można z nich układać bardzo fantazyjne fryzury – mówi, - ale należy unikać pianek i lakierów zawierających alkohol. Trzeba używać delikatnych produktów, które nie wysuszają włosów.

Dla Foley’a najlepszy jest produkt wzmacniający włosy z hiszpańskiej firmy Salerm Biokeral; natomiast Danilo uwielbia 20-minutową wzmacniającą maskę Pantene Pro-V Time.

- Życie platynowej blondynki to zobowiązanie. Ani na chwilę nie można się poddać  - mówi Danilo. - Jeśli na ulicy zobaczycie kogoś z pięknymi platynowymi włosami, zapytajcie, kto je farbował.

Innymi słowy – jedyna opcja to profesjonalne rozjaśnianie. Boscono na pewno by się z tym zgodziła – tlenienie uratowało ją przed żółtowłosym koszmarem.

Partnerzy

Logo Handsome Logo powabna