Szukaj:

Naturalna czy sztuczna?

Poleć znajomemu Drukuj

Naturalna czy sztuczna?
Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zapuszczenie naturalnych włosów, pozostaje zakup peruki. Peruki są obecnie łatwo dostępne, można je kupić nawet w supermarketach. Oczywiście należy się najpierw zastanowić, jaką perukę chcemy mieć. Różnią się bowiem one zarówno ceną, jak i jakością.
Fryzury HappyHair - wirtualny fryzjer
Peruki z włosem syntetycznym cechują się stosunkowo niską ceną. Dostępnych jest wiele wzorów, a ceny są stosunkowo niskie (nawet od 100 zł). Ich wadą jest mniej naturalny wygląd. Słaba jakoś samych włosów sprawia, że przy intensywnym noszeniu włosy bardziej się plączą i dość szybko się niszczą. W przypadku długich włosów, praktycznie po każdym dłuższym noszeniu czeka nas kilkugodzinne rozczesywanie kołtunów. Ponadto włosów syntetycznych zazwyczaj nie można modelować.

Peruki z włosem naturalnym mają o wiele bardziej naturalny wygląd. Niestety ceny takich peruk są dość wysokie. Peruki takie mogą sięgać kwot nawet do 2.000 zł. Ich zaletą jest to, że można je modelować, nakręcać na wałki. Łatwiej się też rozczesują, choć wymagają dość dużej ostrożności i ciągłej pielęgnacji.

Co warto polecić? Wydaje się, że peruki naturalne są luksusowym towarem dla zamożnych koneserów. Czy jednak na pewno cena ma przełożenie na jakość? Trzeba przyznać, że peruki z włosów naturalnych niestety także niszczą się z czasem – włosy zawsze mają tendencję do wypadania i rwania się, a niestety z peruki nie odrastają nowe. Poza tym – dobranie sobie włosów nie jest wcale rzeczą prostą, czasami trzeba sprawdzić wiele fryzur, zanim znajdzie się tą, która będzie do nas pasować. Czasami po prostu mamy ochotę zmiany naszego wyglądu. Nawet jeśli peruki naturalne można modelować, to przecież w tej samej cenie mamy od razu do dwudziestu gotowych fryzur z włosów syntetycznych.

Z tych wszystkich powodów polecam wam mimo wszystko peruki z włosów syntetycznych. Ich jakość nie jest wcale drastycznie gorsza od peruk z włosów naturalnych. Biorąc pod uwagę, że w cenie jednej peruki naturalnej mamy nawet do 20 peruk sztucznych, naprawdę chyba nie warto porywać na coś droższego, wcale nie dającego tak bardzo widocznej różnicy.

Partnerzy

Logo Handsome Logo powabna