Zadbane, lśniące włosy

100 ruchów szczotką i ziołowe nalewki
Znanym środkiem wzmacniającym włosy jest rzeżucha. Można ją wyhodować w domu. Torebkę nasion należy wsypać do szklanego naczynia, zalać wodą i poczekać parę dni, aż nasiona spęcznieją i powstanie rodzaj kleju. Klej ten rozciera się np. na ligninie i często zrasza wodą. Po paru dniach  wyrasta trawka, którą ścina się i dodaje do wszelkiego rodzaju surówek.

Rzeżucha bogata jest w żelazo i witaminy ( szczególnie E i C). Stosowana była kiedyś jako lek - dla młodych osób z problemami skóry w okresie dojrzewania. Po kuracji rzeżuchowej cera jest wyjątkowo ładna, świeża, a włosy są puszyste i pełne blasku... Sok z rzeżuchy można stosować do nacierania skóry głowy i pielęgnacji rąk.

Pielęgnacja włosów normalnych, zdrowych polega na utrzymaniu ich czystości, chronieniu przed wpływami zewnętrznymi. Włosy należy myć przynajmniej raz na tydzień szamponem. Suszyć  naturalnie lub suszarką ręczną. Szczotkować we wszystkich kierunkach dwa razy dziennie rano i wieczorem. W ten sposób nie tylko oczyszczamy włosy, ale również gimnastykujemy skórę i mięśnie przywłosowe.

Długość trwania zabiegu najlepiej jest określić na 100 ruchów dziennie. Dla utrzymania ładnych i zdrowych włosów konieczne jest ich dotlenienie. Stałe noszenie nakrycia głowy jest szkodliwe. W miarę korzystnych warunków atmosferycznych ( temperatury dodatnie) starajmy się obywać bez nakrycia głowy. Regularne spacery, masaże głowy będą czynnikiem wspomagającym działanie regenerujące włosy.

 

 

Włosy suche, łamliwe
Myjemy, co 10 dni szamponem przeznaczonym o tego rodzaju włosów. Po umyciu wcieramy w skórę głowy dwa żółtka roztarte z paroma kroplami oliwy i spirytusu. Po 10 minutach płuczemy wodą lub naparem ziołowym. Na przykład: włosy jasne rumiankiem i korzeniem pietruszki. Włosy ciemne - korą dębową i chmielem. Oprócz tego na włosy suche wskazane są okłady, które stosujemy na ½ godziny przed myciem. Podgrzaną oliwą smarujemy skórę głowy i włosy. Owijamy głowę ręcznikiem zmoczonym w gorącej wodzie i mocno wyżętym. Na ręcznik kładziemy szczelnie przylegający kapturek. Po ½ godziny okład zdejmujemy i myjemy szamponem.

Jeżeli włosy przetłuszczają się należy myć je, co 7 dni lub częściej. W przypadku, gdy są bardzo tłuste, po paru dniach należy przecierać skórę głowy płynami alkoholowymi. Myć włosy specjalnym szamponem leczniczym. Do płukania można ponadto stosować odwary mieszanek ziołowych. Przetłuszczające się włosy wymagają specjalnej dbałości.

Dobre rezultaty przynosi nacieranie skóry głowy nalewkami ziołowymi. Np. korzeń świeżej pokrzywy 10 g, ziele nasturcji 10 g, spirytus 60 % - 250g. Zioła drobno posiekane zalewamy spirytusem i odstawiamy na 2- 3 tygodnie. Potem odcedzamy, wlewamy do przygotowanej buteleczki i wcieramy w skórę głowy 3 – 4 razy w tygodniu. Powyższe zabiegi, mimo że kłopotliwe w stosowaniu, przyniosą widoczne rezultaty i sprawią, że włosy będą ładne, zdrowe.

 

Godny polecenia jest także RapidGro Medicated Shampoo firmy APure USA.
Zawiera całkowicie naturalne składniki w tym cenne Shea Butter (masło Szi).  Ma właściwości lecznicze, zapobiega podrażnieniom skóry wywołanym środkami chemicznymi Zawarte w szamponie naturalne składniki działają pobudzająco na porost włosów.  Zapobiega wypadaniu, ścienianiu włosów, zwiększa ich objętość. Skutecznie zwalcza łupież i leczy różne schorzenia skóry głowy. Zalecany do wszystkich rodzajów włosów.
Stosowanie: niewielką ilość szamponu nanieść na zmoczone włosy, delikatnie wmasować we włosy i skórę głowy i pozostawić na 3-5 minut. Następnie ponownie umyć i dokładnie spłukać.
Produkt nie zawiera konserwantów. Efekty i skuteczność produktu potwierdzona badaniami dermatologicznymi.